Keskustoimisto

Keskustoimisto koordinoi ja toteuttaa kokoomusnuorten käytännön toimintaa. Keskustoimiston väen työhön kuuluu mm. Sinun neuvomisesi kaikissa mieltäsi askarruttavissa kokoomusnuoriin liittyvissä kysymyksissä.

Järjestämme kokoomusnuorten valtakunnalliset tapahtumat, hoidamme talouden ja tiedotuksen ja autamme alueellista toimintaa parhaan kykymme mukaan.

Otamme mielellämme TET-harjoittelijoita – jos olet kiinnostunut, ole rohkeasti meihin yhteydessä!

Kokoomuksen Nuorten Liitto ry
Kansakoulukuja 3 A, 3.krs
00100 HELSINKI

Fax +358 (0)20 – 748 8506

Y-tunnus 0213535-5

 

Poliittisten verkostojen yhteystiedot

Kansainvälisen vaikuttamisen yhteystiedot

Piirijärjestöjen yhteystiedot

Pajula Matias

Pajula Matias

Kokoomusnuorten puheenjohtaja

matias.pajula@kokoomusnuoret.fi

+358 505 753 347

Poliittisen valmistelun, viestinnän ja vaikuttamisen johtaminen, edustaminen

Kärkkäinen Juho

Kärkkäinen Juho

Pääsihteeri

juho.karkkainen@kokoomusnuoret.fi

+358 50 300 1408

Operatiivisen toiminnan johtaminen, henkilöstön johtaminen, rekrytointi, talous ja hallinto

Eklund Elmo

Eklund Elmo

Viestintäsuunnittelija

elmo.eklund@kokoomusnuoret.fi

+358 44 331 3238

Viestinnän suunnittelu ja koordinointi, mainosmateriaalit, poliittinen suunnittelu

Hakanpää Keimo

Hakanpää Keimo

Kuntavaalipäällikkö

keimo.hakanpaa@kokoomusnuoret.fi

+358 400 696 158

Kuntavaalit, edustajistovaalit, tavoiteohjelmatyö, poliittinen suunnittelu

Jokikokko Veronika

Jokikokko Veronika

Hallintosihteeri

veronika.jokikokko@kokoomusnuoret.fi

+358 44 091 2798

Piirijärjestöjen taloushallinnon tukeminen, piirijärjestöjen keskitetty asiakirjahallinto, arkistointi

Leino Ida

Leino Ida

Järjestösuunnittelija

ida.leino@kokoomusnuoret.fi

+358 50 323 5693

Valtakunnalliset aktiivitapahtumat, liittokokous, koulutustoiminta

Jylhä Elli

Jylhä Elli

Järjestökoordinaattori

elli.jylha@kokoomusnuoret.fi

+358 408 766 660

Piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Pirkanmaa, Häme ja Keski-Suomi)

Kesti Roosa

Kesti Roosa

Järjestökoordinaattori

roosa.kesti@kokoomusnuoret.fi

+358 40 969 5959

Piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Varsinais-Suomi ja Satakunta)

Nupponen Konsta

Nupponen Konsta

Järjestökoordinaattori

konsta.nupponen@kokoomusnuoret.fi

+358 400 968 274

Piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Uusimaa, Pohjanmaa ja Lappi)

Sviili Laura

Sviili Laura

Järjestökoordinaattori

laura.sviili@kokoomusnuoret.fi

+358 404 855 052

Piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Helsinki)

Liittohallitus

Kokoomusnuorten liittohallitus on liiton ylin päättävin elin liittokokousten välillä. Liittohallitus kokoontuu säännöllisesti. Se valmistelee liiton poliittiset kannanotot  ja lausunnot. Liittohallitus on myös liittokokouksessa hyväksytyn vuosittaisen toimintasuunnitelman käytännön toimeenpanija.

Pajula Matias

Pajula Matias

Kokoomusnuorten puheenjohtaja

matias.pajula@kokoomusnuoret.fi

+358 505 753 347

Poliittisen valmistelun, viestinnän ja vaikuttamisen johtaminen, edustaminen

Hanhela Heidi

Hanhela Heidi

Kokoomusnuorten varapuheenjohtaja

heidi.hanhela@kokoomusnuoret.fi

+358 405 519 981

Tammekann Samuel

Tammekann Samuel

Kokoomusnuorten varapuheenjohtaja

samuel.tammekann@kokoomusnuoret.fi

+358 44 550 6816

Arpiainen Topi-Veli

Arpiainen Topi-Veli

Liittohallituksen jäsen

Hyvärinen Elisa

Hyvärinen Elisa

Liittohallituksen jäsen

elisa.hyvarinen@gmail.com

+358 504 935 588

Kuisma Jiri

Kuisma Jiri

Liittohallituksen jäsen

Miala Maria

Miala Maria

Liittohallituksen jäsen

maria.miala97@hotmail.com

Palonen Iina

Palonen Iina

Liittohallituksen jäsen

iina.palonen@gmail.com

+358 404 179 453

Perätalo Henna

Perätalo Henna

Liittohallituksen jäsen

henna.peratalo@outlook.com

+358 405 902 188

Rintanen Arttu

Rintanen Arttu

Liittohallituksen jäsen

arttu.rintanen@outlook.com

+358 503 669 617

Sankelo Hermanni

Sankelo Hermanni

Liittohallituksen jäsen

hermanni.sankelo@hotmail.com

045 1105 296

Savolainen Eveliina

Savolainen Eveliina

Liittohallituksen jäsen

eveliina.savolainen@gmail.com

+358 40 732 4642

Tuusa Pauliina

Tuusa Pauliina

Liittohallituksen jäsen

pauliina.tuusa@gmail.com

+358 443 240 196

Piirijärjestöt

Kokoomusnuorten paikallistason toimintaa organisoi 12 piirijärjestöä kautta Suomen. Piirijärjestöt tarjoavat jäsenistölleen vahvan vaikuttamisväylän sekä monipuolista koulutus- ja harrastustoimintaa. Piirijärjestön toimintaa johtavat puheenjohtaja ja varapuheenjohtaja. Löydät heidän yhteystietonsa piirijärjestöittäin täältä:

TAKAISIN YLÖS