Array ( ) 1

Liittohallitus

Kokoomusnuorten liittohallitus on liiton ylin päättävin elin liittokokousten välillä. Liittohallitus kokoontuu säännöllisesti. Se valmistelee liiton poliittiset kannanotot  ja lausunnot. Liittohallitus on myös liittokokouksessa hyväksytyn vuosittaisen toimintasuunnitelman käytännön toimeenpanija.

Tupamäki Binga

Tupamäki Binga

Kokoomusnuorten puheenjohtaja

binga.tupamaki@kokoomusnuoret.fi

+358 50 539 4440

Poliittisen valmistelun, viestinnän ja vaikuttamisen johtaminen, edustaminen

Ei yhteystietoja tässä ryhmässä

Ei yhteystietoja tässä ryhmässä

Aha Kiia

Aha Kiia

Liittohallituksen jäsen

kiia.aha@gmail.com

+358 40 519 4367

Juuti Simo

Juuti Simo

Liittohallituksen jäsen

simojuuti@gmail.com

+358 50 919 3708

Lehtonen Akseli

Lehtonen Akseli

Liittohallituksen jäsen

akseli796@gmail.com

+358 44 367 9090

Määttä Joni

Määttä Joni

Liittohallituksen jäsen

joni.maatta@kemi.fi

+358 45 133 3556

Matti Aapomikko

Matti Aapomikko

Liittohallituksen jäsen

aapomikko@gmail.com

+358 40 070 3742

Paldanius Martti

Paldanius Martti

Liittohallituksen jäsen

martti.k.paldanius@gmail.com

+358 44 973 3134

Tolvanen Arvi

Tolvanen Arvi

Kokoomusnuorten 1. varapuheenjohtaja

arvi.tolvanen@gmail.com

+358 50 047 0440

Uotila Mats

Uotila Mats

Liittohallituksen jäsen

mats.uotila@gmail.com

+358 45 641 6373

TAKAISIN YLÖS