Keskustoimisto

Keskustoimisto koordinoi ja toteuttaa kokoomusnuorten käytännön toimintaa. Keskustoimiston väen työhön kuuluu mm. Sinun neuvomisesi kaikissa mieltäsi askarruttavissa kokoomusnuoriin liittyvissä kysymyksissä.

Järjestämme kokoomusnuorten valtakunnalliset tapahtumat, hoidamme talouden ja tiedotuksen ja autamme alueellista toimintaa parhaan kykymme mukaan.

Otamme mielellämme TET-harjoittelijoita – jos olet kiinnostunut, ole rohkeasti meihin yhteydessä!

Käyntiosoite
Kokoomuksen Nuorten Liitto ry
Kansakoulukuja 3 A, 3.krs
00100 HELSINKI

Postiosoite
Kokoomuksen Nuorten Liitto ry
Kansakoulukuja 3 B
00100 HELSINKI

Fax +358 (0)20 – 748 8506

Y-tunnus 0213535-5

 

Poliittisten verkostojen yhteystiedot

Kansainvälisen vaikuttamisen yhteystiedot

Piirijärjestöjen yhteystiedot

Pajula Matias

Pajula Matias

Kokoomusnuorten puheenjohtaja

matias.pajula@kokoomusnuoret.fi

+358 505 753 347

Poliittisen valmistelun, viestinnän ja vaikuttamisen johtaminen, edustaminen

Kärkkäinen Juho

Kärkkäinen Juho

Pääsihteeri

juho.karkkainen@kokoomusnuoret.fi

+358 50 300 1408

Operatiivisen toiminnan johtaminen, henkilöstön johtaminen, rekrytointi, talous ja hallinto

Kivi Antti

Kivi Antti

Politiikan ja viestinnän suunnittelija, järjestökoordinaattori

antti.kivi@kokoomusnuoret.fi

+358 50 544 7406

Kokoomusnuorten poliittinen ja viestinnällinen suunnittelu, piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Helsinki)

Jylhä Elli

Jylhä Elli

Järjestösuunnittelija

elli.jylha@kokoomusnuoret.fi

+358 408 766 660

Valtakunnalliset tapahtumat, koulutustoiminta ja järjestöllinen kehittäminen

Hynynen Lassi

Hynynen Lassi

Hallintosihteeri

lassi.hynynen@kokoomusnuoret.fi

+358 45 7870 2490

Piirien asiakirja- ja taloushallinto

Kekonen Aleksanteri

Kekonen Aleksanteri

Järjestökoordinaattori

aleksanteri.kekonen@kokoomusnuoret.fi

+358 40 414 1910

Piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Lappi, Oulun lääni, Savo-Karjala)

Kronholm Kristiina

Kronholm Kristiina

Järjestökoordinaattori

kristiina.kronholm@kokoomusnuoret.fi

+358 40 046 1831

Piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Keski-Suomi, Pohjanmaa, Uusimaa)

Ojaniemi Hanna

Ojaniemi Hanna

Järjestökoordinaattori

hanna.ojaniemi@kokoomusnuoret.fi

+358 40 587 8278

Piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Häme, Kaakkois-Suomi, Pirkanmaa)

Liittohallitus

Kokoomusnuorten liittohallitus on liiton ylin päättävin elin liittokokousten välillä. Liittohallitus kokoontuu säännöllisesti. Se valmistelee liiton poliittiset kannanotot  ja lausunnot. Liittohallitus on myös liittokokouksessa hyväksytyn vuosittaisen toimintasuunnitelman käytännön toimeenpanija.

Pajula Matias

Pajula Matias

Kokoomusnuorten puheenjohtaja

matias.pajula@kokoomusnuoret.fi

+358 505 753 347

Poliittisen valmistelun, viestinnän ja vaikuttamisen johtaminen, edustaminen

Hanhela Heidi

Hanhela Heidi

Kokoomusnuorten varapuheenjohtaja

heidi.hanhela@kokoomusnuoret.fi

+358 405 519 981

Bäckström Teresa

Bäckström Teresa

Liittohallituksen jäsen

teresatiiamaria@gmail.com

+358 40 152 4080

Hedman Mikael

Hedman Mikael

Liittohallituksen jäsen

mikael.hedman1@gmail.com

0453577357

Koho Paavo

Koho Paavo

Liittohallituksen jäsen

koho.paavo@gmail.com

0408427047

Lehtonurmi Joni

Lehtonurmi Joni

Liittohallituksen jäsen

jlehtonurmi@gmail.com

+358 405 123 061

Leino Ida

Leino Ida

Liittohallituksen jäsen

ida.leino@hotmail.com

+358 50 323 5693

Närjä Georg

Närjä Georg

Liittohallituksen jäsen

narjageorg@gmail.com

+358 453 445 640

Pakarinen Toni

Pakarinen Toni

Liittohallituksen jäsen

toni.pakarinen@helsinki.fi

+358458730889

Savolainen Sera

Savolainen Sera

Liittohallituksen jäsen

sera.savolainen@gmail.com

+358 440 993 326

Tuusa Pauliina

Tuusa Pauliina

Liittohallituksen jäsen

pauliina.tuusa@gmail.com

+358 443 240 196

Piirijärjestöt

Kokoomusnuorten paikallistason toimintaa organisoi 12 piirijärjestöä kautta Suomen. Piirijärjestöt tarjoavat jäsenistölleen vahvan vaikuttamisväylän sekä monipuolista koulutus- ja harrastustoimintaa. Piirijärjestön toimintaa johtavat puheenjohtaja ja varapuheenjohtaja. Löydät heidän yhteystietonsa piirijärjestöittäin täältä:

TAKAISIN YLÖS