Keskustoimisto

Keskustoimisto koordinoi ja toteuttaa kokoomusnuorten käytännön toimintaa. Keskustoimiston väen työhön kuuluu mm. Sinun neuvomisesi kaikissa mieltäsi askarruttavissa kokoomusnuoriin liittyvissä kysymyksissä.

Järjestämme Kokoomusnuorten valtakunnalliset tapahtumat, hoidamme talouden ja tiedotuksen ja autamme alueellista toimintaa parhaan kykymme mukaan. Tavoitat henkilökunnan virka-aikaan puhelimitse, muulloin myös sähköpostitse.

Otamme mielellämme TET-harjoittelijoita – jos olet kiinnostunut, ole rohkeasti meihin yhteydessä!

Käyntiosoite
Kokoomuksen Nuorten Liitto ry
Töölönkatu 3, 4.krs
00100 HELSINKI

Postiosoite
Kokoomuksen Nuorten Liitto ry
Töölönkatu 3
00100 HELSINKI

Fax +358 (0)20 – 748 8506

Y-tunnus 0213535-5

 

Poliittisten verkostojen yhteystiedot

Kansainvälisen vaikuttamisen yhteystiedot

Piirijärjestöjen yhteystiedot

Leino Ida

Leino Ida

Kokoomusnuorten puheenjohtaja

ida.leino@kokoomusnuoret.fi

+358 50 323 5693

Poliittisen valmistelun, viestinnän ja vaikuttamisen johtaminen, edustaminen

Kärkkäinen Juho

Kärkkäinen Juho

Pääsihteeri

juho.karkkainen@kokoomusnuoret.fi

+358 50 300 1408

Operatiivisen toiminnan johtaminen, henkilöstön johtaminen, rekrytointi, talous ja hallinto

Jylhä Elli

Jylhä Elli

Järjestösuunnittelija

elli.jylha@kokoomusnuoret.fi

+358 40 876 6660

Valtakunnalliset tapahtumat, koulutustoiminta ja järjestöllinen kehittäminen

Hynynen Lassi

Hynynen Lassi

Hallintosihteeri

lassi.hynynen@kokoomusnuoret.fi

+358 45 7870 2490

Piirien asiakirja- ja taloushallinto

Järvi Nea

Järvi Nea

Järjestökoordinaattori

nea.jarvi@kokoomusnuoret.fi

+358 45 234 5004

Piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Satakunta ja Varsinais-Suomi)

Kekonen Aleksanteri

Kekonen Aleksanteri

Järjestökoordinaattori

aleksanteri.kekonen@kokoomusnuoret.fi

+358 40 414 1910

Piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Lappi, Oulun lääni ja Savo-Karjala)

Pitkänen Nelly

Pitkänen Nelly

Järjestökoordinaattori

nelly.pitkanen@kokoomusnuoret.fi

+358 45 122 6672

Piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Häme, Kaakkois-Suomi ja Pirkanmaa)

Riutta Elina

Riutta Elina

Järjestökoordinaattori

elina.riutta@kokoomusnuoret.fi

+358 45 133 0497

Piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Helsinki)

Toijala Niklas

Toijala Niklas

Järjestökoordinaattori

niklas.toijala@kokoomusnuoret.fi

+358 40 057 9348

Piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Keski-Suomi, Pohjanmaa ja Uusimaa)

Liittohallitus

Kokoomusnuorten liittohallitus on liiton ylin päättävin elin liittokokousten välillä. Liittohallitus kokoontuu säännöllisesti. Se valmistelee liiton poliittiset kannanotot  ja lausunnot. Liittohallitus on myös liittokokouksessa hyväksytyn vuosittaisen toimintasuunnitelman käytännön toimeenpanija.

Leino Ida

Leino Ida

Kokoomusnuorten puheenjohtaja

ida.leino@kokoomusnuoret.fi

+358 50 323 5693

Poliittisen valmistelun, viestinnän ja vaikuttamisen johtaminen, edustaminen

Miala Maria

Miala Maria

Kokoomusnuorten varapuheenjohtaja

maria.miala@kokoomusnuoret.fi

Hedman Mikael

Hedman Mikael

Kokoomusnuorten varapuheenjohtaja

mikael.hedman@kokoomusnuoret.fi

0453577357

Holsti Emma

Holsti Emma

Liittohallituksen jäsen

emma.holsti@gmail.com

+358 404 108 814

Kovalainen Aino

Kovalainen Aino

Liittohallituksen jäsen

aino.kovalainen@hotmail.com

+358 44 975 5261

Lehtosaari Aurora

Lehtosaari Aurora

Liittohallituksen jäsen

nooralehtosaari@gmail.com

+358 400 979 202

Lumme Evilla

Lumme Evilla

Liittohallituksen jäsen

evilla.lumme@gmail.com

+358 407 045 676

Pakarinen Toni

Pakarinen Toni

Liittohallituksen jäsen

toni.pakarinen@helsinki.fi

+358458730889

Paldanius Martti

Paldanius Martti

Liittohallituksen jäsen

martti.paldanius01@gmail.com

0449733134

Savolainen Sera

Savolainen Sera

Liittohallituksen jäsen

sera.savolainen@gmail.com

+358 440 993 326

Tolvanen Arvi

Tolvanen Arvi

Liittohallituksen jäsen

arvi.tolvanen@gmail.com

+358 500 470 440

Tupamäki Binga

Tupamäki Binga

Liittohallituksen jäsen

binga.tupamaki@gmail.com

Väli-Torala Venla

Väli-Torala Venla

Liittohallituksen jäsen

venlavali-torala@outlook.com

+358 405 914 206

Piirijärjestöt

Kokoomusnuorten paikallistason toimintaa organisoi 12 piirijärjestöä kautta Suomen. Piirijärjestöt tarjoavat jäsenistölleen vahvan vaikuttamisväylän sekä monipuolista koulutus- ja harrastustoimintaa. Piirijärjestön toimintaa johtavat puheenjohtaja ja varapuheenjohtaja. Löydät heidän yhteystietonsa piirijärjestöittäin täältä:

TAKAISIN YLÖS