Keskustoimisto

Keskustoimisto koordinoi ja toteuttaa kokoomusnuorten käytännön toimintaa. Keskustoimiston väen työhön kuuluu mm. Sinun neuvomisesi kaikissa mieltäsi askarruttavissa kokoomusnuoriin liittyvissä kysymyksissä.

Järjestämme Kokoomusnuorten valtakunnalliset tapahtumat, hoidamme talouden ja tiedotuksen ja autamme alueellista toimintaa parhaan kykymme mukaan. Tavoitat henkilökunnan virka-aikaan puhelimitse, muulloin myös sähköpostitse.

Otamme mielellämme TET-harjoittelijoita – jos olet kiinnostunut, ole rohkeasti meihin yhteydessä!

Käyntiosoite
Kokoomuksen Nuorten Liitto ry
Töölönkatu 3, 4.krs
00100 HELSINKI

Postiosoite
Kokoomuksen Nuorten Liitto ry
Töölönkatu 3
00100 HELSINKI

Fax +358 (0)20 – 748 8506

Y-tunnus 0213535-5

 

Poliittisten verkostojen yhteystiedot

Kansainvälisen vaikuttamisen yhteystiedot

Piirijärjestöjen yhteystiedot

Pajula Matias

Pajula Matias

Kokoomusnuorten puheenjohtaja

matias.pajula@kokoomusnuoret.fi

+358 50 575 3347

Poliittisen valmistelun, viestinnän ja vaikuttamisen johtaminen, edustaminen

Kärkkäinen Juho

Kärkkäinen Juho

Pääsihteeri

juho.karkkainen@kokoomusnuoret.fi

+358 50 300 1408

Operatiivisen toiminnan johtaminen, henkilöstön johtaminen, rekrytointi, talous ja hallinto

Kivi Antti

Kivi Antti

Politiikan ja viestinnän suunnittelija

antti.kivi@kokoomusnuoret.fi

+358 50 544 7406

Poliittisen ja päivittäisen viestinnän suunnittelu ja toteutus, kampanjasuunnittelu

Jylhä Elli

Jylhä Elli

Järjestösuunnittelija

elli.jylha@kokoomusnuoret.fi

+358 40 876 6660

Valtakunnalliset tapahtumat, koulutustoiminta ja järjestöllinen kehittäminen

Hynynen Lassi

Hynynen Lassi

Hallintosihteeri

lassi.hynynen@kokoomusnuoret.fi

+358 45 7870 2490

Piirien asiakirja- ja taloushallinto

Järvi Nea

Järvi Nea

Järjestökoordinaattori

nea.jarvi@kokoomusnuoret.fi

+358 45 234 5004

Piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Keski-Suomi, Satakunta, Varsinais-Suomi)

Kekonen Aleksanteri

Kekonen Aleksanteri

Järjestökoordinaattori

aleksanteri.kekonen@kokoomusnuoret.fi

+358 40 414 1910

Piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Lappi, Oulun lääni, Pohjanmaa, Savo-Karjala)

Pitkänen Nelly

Pitkänen Nelly

Järjestökoordinaattori

nelly.pitkanen@kokoomusnuoret.fi

+358 45 122 6672

Piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Häme, Kaakkois-Suomi, Pirkanmaa, Uusimaa)

Liittohallitus

Kokoomusnuorten liittohallitus on liiton ylin päättävin elin liittokokousten välillä. Liittohallitus kokoontuu säännöllisesti. Se valmistelee liiton poliittiset kannanotot  ja lausunnot. Liittohallitus on myös liittokokouksessa hyväksytyn vuosittaisen toimintasuunnitelman käytännön toimeenpanija.

Pajula Matias

Pajula Matias

Kokoomusnuorten puheenjohtaja

matias.pajula@kokoomusnuoret.fi

+358 50 575 3347

Poliittisen valmistelun, viestinnän ja vaikuttamisen johtaminen, edustaminen

Hanhela Heidi

Hanhela Heidi

Kokoomusnuorten varapuheenjohtaja

heidi.hanhela@kokoomusnuoret.fi

+358 405 519 981

Co-Opted Vice President of the International Young Democrat Union (IYDU)

Hedman Mikael

Hedman Mikael

Liittohallituksen jäsen

mikael.hedman1@gmail.com

0453577357

Koho Paavo

Koho Paavo

Liittohallituksen jäsen

koho.paavo@gmail.com

0408427047

Lehtonurmi Joni

Lehtonurmi Joni

Liittohallituksen jäsen

jlehtonurmi@gmail.com

+358 405 123 061

Leino Ida

Leino Ida

Liittohallituksen jäsen

ida.leino@kokoomusnuoret.fi

+358 50 323 5693

Närjä Georg

Närjä Georg

Liittohallituksen jäsen

narjageorg@gmail.com

+358 453 445 640

Pakarinen Toni

Pakarinen Toni

Liittohallituksen jäsen

toni.pakarinen@helsinki.fi

+358458730889

Savolainen Sera

Savolainen Sera

Liittohallituksen jäsen

sera.savolainen@gmail.com

+358 440 993 326

Tuusa Pauliina

Tuusa Pauliina

Liittohallituksen jäsen

pauliina.tuusa@gmail.com

+358 443 240 196

Piirijärjestöt

Kokoomusnuorten paikallistason toimintaa organisoi 12 piirijärjestöä kautta Suomen. Piirijärjestöt tarjoavat jäsenistölleen vahvan vaikuttamisväylän sekä monipuolista koulutus- ja harrastustoimintaa. Piirijärjestön toimintaa johtavat puheenjohtaja ja varapuheenjohtaja. Löydät heidän yhteystietonsa piirijärjestöittäin täältä:

TAKAISIN YLÖS