Järjestöjohdon yhteystiedot 2020

Tiedote

Liittokokous ja piirikokoukset on nyt pidetty – ja ensi vuoden järjestöjohto valittu!

Liittohallituksen, henkilöstön sekä piirijärjestöjen puheenjohtajien ja varapuheenjohtajien kokoonpano ja yhteystiedot:

Liittohallitus 2020
  • Puheenjohtaja Matias Pajula, 0505753347, matias.pajula@kokoomusnuoret.fi
  • Varapuheenjohtaja Heidi Hanhela, 0405519981, heidi.hanhela@kokoomusnuoret.fi
  • Varapuheenjohtaja Samuel Tammekann, 0445506816, samuel.tammekann@kokoomusnuoret.fi
  • Jäsen Topi-Veli Arpiainen, 0400131901, tv.arpiainen@gmail.com
  • Jäsen Elisa Hyvärinen, 0504935588, elisa.hyvarinen@gmail.com
  • Jäsen Jiri Kuisma, 0400929095, carl.kuisma@gmail.com
  • Jäsen Maria Miala, mariamiala97@gmail.com
  • Jäsen Iina Palonen, 0404179453, iina.palonen@gmail.com
  • Jäsen Henna Perätalo, 0405902188, henna.peratalo@gmail.com
  • Jäsen Arttu Rintanen, 0503669617, arttu.rintanen@outlook.com
  • Jäsen Hermanni Sankelo, 0451105296, hermanni.sankelo@gmail.com
  • Jäsen Eveliina Savolainen, 0407324642, eveliina.savolainen@gmail.com
  • Jäsen Pauliina Tuusa, 0443240196, pauliina.tuusa@gmail.com
Henkilöstö

Kokoomusnuorten henkilöstön yhteystiedot löytät täältä.

Helsingin Kokoomusnuoret
  • Puheenjohtaja Teresa Bäckström, teresatiiamaria@gmail.com, 0401524080
  • Varapuheenjohtaja Tella Soini, tella.soini@gmail.com, 0452318008
Hämeen Kokoomusnuoret
  • Puheenjohtaja Rosa Laine, rosalaine@outlook.com, 045 3492946
  • Varapuheenjohtaja Venla Väli-Torala, venla.vali-torala@outlook.com, 040 5914206
Kaakkois-Suomen Kokoomusnuoret
  • Puheenjohtaja Elma Mettälä, elma.mettala@gmail.com, 045 2494200
  • Varapuheenjohtaja Calvin Otewa, ceootewa@gmail.com, 045 8674017
Keski-Suomen Kokoomusnuoret
  • Puheenjohtaja Mikko Poutanen, mikko0907@hotmail.com, 040 5378141
  • Varapuheenjohtaja Mikko Tenhunen, mikko_tenhunen@hotmail.com, 040 5068197
Lapin Kokoomusnuoret
  • Puheenjohtaja Evilla Lumme, evilla.lumme@gmail.com, 040 7045676
  • Varapuheenjohtaja Tara Pylkkönen, katri.pylkkonen@roiedu.fi, 040 0717573
Oulun Läänin Kokoomusnuoret
  • Puheenjohtaja Sebastian Stenfors, sebastian.stenfors@gmail.com, 040 7466922
  • Varapuheenjohtaja Laura Teittinen, lauramariateittinen@gmail.com, 050 4409173
Pirkanmaan Kokoomusnuoret
  • Puheenjohtaja Johanna Hjelt, hjeltjohanna@gmail.com, 044 3180898
  • Varapuheenjohtaja Kristiina Koivunen, kristiina.koivunen02@gmail.com, 040 9621733
Pohjanmaan Kokoomusnuoret
  • Puheenjohtaja Joni Lehtonurmi, jlehtonurmi@gmail.com, 0405123061
  • Varapuheenjohtaja Nea Yli-Huumo, neayh99@gmail.com, 0505727279
Satakunnan Kokoomusnuoret
  • Puheenjohtaja Olli Lund, ollilund@outlook.com, 0407512733
  • Varapuheenjohtaja Emin Karaca, emin.karaca98@gmail.com, 0447700172
Savo-Karjalan Kokoomusnuoret
  • Puheenjohtaja Emilia Ihanus, emilia.ihanus@gmail.com, 0405106591
  • Varapuheenjohtaja Sera Savolainen, sera.savolainen@gmail.com, 0440993326
Uudenmaan Kokoomusnuoret
  • Puheenjohtaja Emma Holsti, emma.holsti@gmail.com, 0404108814
  • Varapuheenjohtaja Georg Närjä, narjageorg@gmail.com, 0453445640
Varsinais-Suomen Kokoomusnuoret
  • Puheenjohtaja Roosa Kesti, roosa@roosakesti.fi, 0409695959
  • Varapuheenjohtaja Arvi Tolvanen, arvi.tolvanen@gmail.com, 0500470440

 

Lisätietoja:

Kyllönen Kristian

Kyllönen Kristian

Pääsihteeri

kristian.kyllonen@kokoomusnuoret.fi

+358 45 189 7090

Operatiivisen toiminnan johtaminen, henkilöstön esihenkilö, rekrytointi, talous ja hallinto